Дома Фудбал Лига на шампиони Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадување.

Борусија Дортмунд најави дека може да му направи проблеми на Манчестер Сити со голот на тинејџерот Белингам после 15 минути игра. Резултат кој им одговараше за полуфинале „милионерите“ имаа се до 55. минута кога Ријад Марез погоди од пенал.

Се беше решено 20 минути подоцна кога Фил Фоден донесе предност за Манчестер Сити од 1:2. Тука веќе беше јасно дека Борусија нема да може до некаков пресврт.

Во вториот натпревар Ливерпул и Реал Мадрид одиграа реми со најнепопуларниот резултат (0:0). Реал Мадрид продолжи во полуфиналето благодарение на победата од 3:1 во Мадрид.

Ќе потсетиме во вчерашните натпревар за место во полуфиналето се изборија Пари Сен Жермен и Челзи.

ДВОЈКИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕТО

Реал Мадрид – Челзи
ПСЖ – Манчестер Сити

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…