Дома Останати Ракомет Борко ја има една од најдорите одбрани во четвртфиналето од СЕХА (ВИДЕО)

Борко ја има една од најдорите одбрани во четвртфиналето од СЕХА (ВИДЕО)

Maкедонскиот голман Борко Ристовски неодамна се врати во Вардар и веќе ги одигра првите натпревари.

Ристовски бранеше во четвртфиналниот натпревар од СЕХА лигата против Нексе, тој натпревар го доби Вардар, а Борко во тој натпревар ја имаше една од најдобрите одбрани во четвртфиналето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Дибиров: Вардар ми помогна мене, сега дојде ред да му вратам!

Тимур Дибиров имаше интервју за „7метри“, тој зборуваше на неколку интересни теми, но пора…