Дома Фудбал „Борачите“ Савиќ и Торес ја добија казната од Ла Лига

„Борачите“ Савиќ и Торес ја добија казната од Ла Лига


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерите на Атлетико Мадрид и Барселона добија по два натпревари суспензија за борбата во боречки стил во дербито во Ла Лига.

Шпанските медиуми шпекулираа дека казната за Торес и Савиќ може да биде од 4 до 12 натпревари, но сепак двајцата поминаа со по казна од два натпревари.

Савиќ и Торес беа исклучени во 92. минута откако влегоа во жесток дуел во неделното дерби. Црногорскиот стопер ќе ги пропушти натпревари на Атлетико с Алмерија на гости и Ваљадолид дома.

Торес на Чави нема да му биде на располагање за натпреварите со Гетафе дома и Гирона на гости.

Во извештајот од натпреварот судијата навел дека Савиќ го фатил Торес за врат, а Шпанецот возвратил со кубење за коса. Барселона ќе потсетиме славеше во дербиото со 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…