Дома Топ вести „Бомба“: Хари Кејн од лето на „Олд Трафорд“

„Бомба“: Хари Кејн од лето на „Олд Трафорд“


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Манчестер Јунајтед на лето е спремен да направи „бум“ на трансфер пазарот и ќе има голем буџет за трансфери.

„Скај Спорт“ пренесува дека главна мета на „црвените ѓаволи“ е напаѓачот на Тотенхем и англиската репрезентација Хари Кејн.

Кејн е прв избор на Тен Хаг, а „ѓаволите“ се спремни да понудат 100 милиони фунти за неговиот потпис.

Кејн пред две години беше на чекор од трансфер во Манчестер Сити, но тогаш „спарси“ за неговата слобода бараа 150 милиони фунти.

Меѓутоа, Кејн се уште не ставил потпис на нов договор, а Јунајтед е спремен да му понуди многу повисока плата.

Поради тоа Тотенхем ќе биде приморан да ја прифати понудата, особено ако не избори пласман во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…