Дома Топ вести БОМБА од Шпанија: Реал веќе го договори засилувањето на деценијата

БОМБА од Шпанија: Реал веќе го договори засилувањето на деценијата

0

Како што пренесуваат шпанските медиуми Реал Мадрид веќе го договорил најголемото засилување за следната сезона.

Имено, „кралевите“ испратиле понуда од 180 милиони евра плус додатни бонуси за потписот на Хари Кејн.

Според тврдењето на шпанските медиуми, претседателот на „спарси“ Даниел Леви ја прифатил понудата и оставил Кејн сам да одлучи каде ќе ја продолжи кариерата. Притоа „кралевите“ се спремни да го направат Англичанецот втор најплатен фудбалер после Кристиано Роналдо.

Тоа значи дека Герет Бејл сирно заминува од „Сантиаго Бернабеу“, а медиумите тврдат дека кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед или Челзи.


Следете го Sportski.mk и на


Трансферот со вклучени бонуси ќе ја надмине сумата од 200 милиони евра, но „кралевите“ се спремни да ги продадат Герет Бејл и Карим Бензема за да финансираат дел од трансферот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ДОГОВОРЕНО: Запознајте го новиот клуб – „Галатасарај Сити“!

Вчера беше постигнат договор, за турскиот гигант ова е појас за спасување. Изгледа дека Ту…