Дома Топ вести „Бомба“ од Германија: Левандовски го напушта Баерн

„Бомба“ од Германија: Левандовски го напушта Баерн

Еден од најдобрите напаѓачи во светот, Роберт Левандовски би можел ова лето да направи трансфер.

Како што пренесува дека германски „Скај“, Левандовски сериозно размислува да го напушти Баерн Минхен бидејќи сака нова авантура во својата кариера.

Левандовски на маса има три понуди и тоа од Манчестер Јунајтед, Тотенхем и ПСЖ.

Полјакот има договор со Баварците до 2023 година, па Баерн сигурно нема лесно да го пушти доколку не донесе адекватна замена.

Левандовски верува дека сега е вистински момент за нова авантура и последно лето кога може да направи трансфер, а ПСЖ се смета како фаворит за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…