Дома Македонски спорт Мак ракомет Битолчани брзо реагираа: Кузмановски нов ракометар на Еурофарм!

Битолчани брзо реагираа: Кузмановски нов ракометар на Еурофарм!

kuzmanovski

Она што и неофицијално се најавуваше сега доби и потврда, Филип Кузмановски е нов ракометар на Еурофарм Работник.

Кузмановски денес го доби посакуваниот раскин на договорот и сезоната ќе ја заврши во клубот од Битола.

Сега веќе порашениот ракометар на клубот од Автокоманда го напушти Металург поради неисплатените плати кон него, а според договорот за прекин на соработката тој се откажа од долгот на клубот кон него.

Битолчани неколку години наназад се обидуваат да стигнат до место кое води во СЕХА лигата, а Кузмановски секако ќе им биде од голема помош во таа цел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HC Eurofarm Rabotnik (@hceurofarmrabotnik) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Лазаров го објави поширокиот список за натпреварите со Финска и Швајцарија

Селекторот на репрезентацијата на Македонија Кирил Лазаров го објави поширокиот спсиок за …