Дома Фудбал Лига на шампиони Битка за тронот на Европа: УЕФА ги најави стартните состави

Битка за тронот на Европа: УЕФА ги најави стартните состави

Вечерва на програмата од 21:00 часот во Париз ќе се игра големата битка за трофејот во Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид.

УЕФА веќе ги најави можните состави, а екипите очекувано би требало да ги предводат Мохамед Салах и Карим Бензема.

Според најавите Ливерпул ќе стартува со: Алисон, Александар-Арнолд, Конате, Ван Дајк, Робертсон, Хендерсон, Фабињо, Кеита, Салах, Мане, Луис Дијаз.

На спротивната Карло Анчелоти се очекува да ги избере овие 11: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Крос, Кашемиро, Модриќ, Валверде, Бензема, Винисиус Жуниор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ништо од бронза: Македонија поразена од Србија

Србија славеше со 34-29 против Македонија во битката за бронзен медал на Медитеранските иг…