Дома Трансфер зона Битка за потписот на Моис Кин

Битка за потписот на Моис Кин

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер и Јувентус ќе водат голема битка за младиот напаѓач, Моис Кин.

Моис Кин не се снајде најдобро во Евертон, па оваа сезона е на позајмица во ПСЖ, каде игра фантастично и во целост го покажа својот талент.

„Светците“ немаат опција да го откупат на крајот на сезоната, па веќе започна битката за неговиот потпис.

Италијанските клубови сакаат да го вратат напаѓачот во Серија А и веќе стапиле во контакт со неговиот агент Мино Раиола.

Евертон е спремен да го продаде, но за неговата слобода бара 50 милиони евра, сума која е спремен да ја плати и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Роналдо и на 36 години ги поместува границите на нормалното🎥

Португалија вчера беше поразена од Германија (4:2), но Кристиано Роналдо постигна гол и им…