Дома Фудбал Останато Билет за битката на Меси и Роналдо достигна цена и од 2.6 милиони долари!

Билет за битката на Меси и Роналдо достигна цена и од 2.6 милиони долари!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ПСЖ во четвток ќе игра пријателски натпревар против најдобрите играчи составени од Ал Наср на Роналдо и Ал Хилал.

Овој натпревар ќе биде нова, веројатно последна битка помеѓу Меси и Кристијано Роналдо. Токму затоа цените на билетите за овој натпревар се астрономски.

Така најскапиот билет достигнал цена од 2.6 милиони долари и станува збор за специјална влезница со која сопственикот ќе има многу привилегии.

Тој билет е ставен на аукција која завршува денес, а понудата од 2.6 милиони долари е од бизнисменот Мушреф Ал Гамди, сопственик на менаџер на групција за недвижнини.

Со оваа влезница се добива можност да се биде долу на теренот на доделувањето признанија, но и лично да се запознае со Роналдо и Меси, но и многу други поволности.

За Меси и Роналдо ова ќе биде прва битка по дуелот во 2020 година кога Јувентус ја победи Барселона со 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…