Дома Фудбал Лига на шампиони БИЗАРНО: Нема да игра против Борусија затоа што не можел да седи на неговото место!

БИЗАРНО: Нема да игра против Борусија затоа што не можел да седи на неговото место!

За некои фудбалери суеверието е навистина голема работа и се обидуваат да си ги испочитуваат ритуалите пред секој натпревар.

Поради таков детал Клуб Бриж против Борусија Дортмунд ќе биде без својот прв напаѓач. Белгискиот тим собра четири бода по првите три кола во Лигата на шампионите и се уште е во игра да се пласира во наредната фаза.

Денешните бодови на „Сигнал Идуна Парк“ се важни меѓутоа тренерот на шампионот на Белгија ќе игра без неговиот прв напаѓач Емануел Денис кој одбил да патува со автобусот во Германија.

Причината поради која одбил е навистина бизирана – не можел да седи на неговото стандардно и омилено седиште. Да само поради ова ќе го пропушти натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Шок за Милан: Росонерите останаа без двајца клучни играчи!

Големи и неочеувани проблеми за Милан во текот на ноќта. Росонерите за гостувањето против …