Дома Видео Бизарна сцена: Играч на Удинезе го сруши Сари 🎥

Бизарна сцена: Играч на Удинезе го сруши Сари 🎥


Во натпреварот од 28. коло во Серија А помеѓу Лацио и Удинезе (1:2) видовме една бизарна сцена во која фудбалерот Игнасио Пусето се судри со тренерот Маурицио Сари.

Пусето брзаше во нападот на својата екипа покрај левата аут линија, каде што стоеше Сари. По дуелот со фудбалерот на Лацио Пусето заврши надвор од теренот и директно се судри со Сари.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Двајцата паднаа на тревата, а Сари во тој момент остана и без своите наочари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…