Дома Луд Спорт Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Бешикташ отпушти фудбалер поради профил на Тиндер

Турскиот гигант Бешикташ го отпушти талентираниот 21-годишниот Емирхан Делибаш и тоа поради апсурдна причина.

Имено, до прекин на соработката дошло откако во клубот дознале дека фудбалерот имал профил на апликацијата за запознавање луѓе  „Тиндер“.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Ја прекинавме соработката со фудбалерот Емирхан Делибаш. Ова беше заедничка одлука и му посакуваме многу успеси во иднина“, стои во соопштението на клубот.

Интересно е тоа што Емирхан на социјалната мрежа се опишал себе си како 24-годишник, а според информациите е роден во 2003 година, односно има 21 година.

Младиот фудбалер неколку часа пред да добие отказ се огласи на својот профил на Инстаграм и порача дека некој му направил лажен профил на „Тиндер“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Змија прекина меч во Србија, го гризна и судијата🎥

На натпревар од градската фудбалска лига во Србија, помеѓу Горно Синковце и Радник Шишинац…