Дома Македонски спорт Мак фудбал Бешикташ вчера демантираше соработка со Вардар, а денес тврди нешто друго

Бешикташ вчера демантираше соработка со Вардар, а денес тврди нешто друго

Во текот на вчерашниот ден Бешикташ ја изненади нашата јавност откако го демантираше Вардар дека е договорена соработка со македонскиот клуб.

Вардар неколку дена претходно објави дека постигнале договор за долгорочна соработка со трускиот гигант. Вчера Бешикташ излезе со соопштение дека таков договор не постои, сепак денес потврдуваат дека нивниот скаут Бајрам Билим го посетил Вардар. Тоа беше и очигледно од сликите кои ги објави Вардар.

Засега нема информација каде настанало недоразбирањето за вчера Бешикташ да објави нешто спротивно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…