Дома Луд Спорт Беше избран за играч на мечот – си доби мобилен интернет

Беше избран за играч на мечот – си доби мобилен интернет

0

Необична награда за играч на натпреварот доби играчот на јужноафриканскиот клуб Мемелоди, Хлонфо Кекана. Тој си доби 5 гигабајти мобилен интернет од еден од спонзорите на првенството!

На социјалните мрежи веднаш започнаа шеги на сметка на фудбалерот, па се објавија и други чудни награди кои добивале фудбалери.

На пример во Зимбабве му доделиле 24 пива на еден фудбалер, а во Гана играчот на мечот со добил влечки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО: Во Мексико украден пехарот од Лигата на Европа

Пехарот од Лигата на Европа се наоѓа на светска турнеја пред финалниот натпревар во ова на…