Дома Луд Спорт Беше избран за играч на мечот – си доби мобилен интернет

Беше избран за играч на мечот – си доби мобилен интернет

0

Необична награда за играч на натпреварот доби играчот на јужноафриканскиот клуб Мемелоди, Хлонфо Кекана. Тој си доби 5 гигабајти мобилен интернет од еден од спонзорите на првенството!

На социјалните мрежи веднаш започнаа шеги на сметка на фудбалерот, па се објавија и други чудни награди кои добивале фудбалери.

На пример во Зимбабве му доделиле 24 пива на еден фудбалер, а во Гана играчот на мечот со добил влечки.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Кејн е мајстор и во „Фортнајт“, на предизвикот од Деле Али одговори – хируршки прецизно! (ВИДЕО)

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација и прв стрелец на Тотенхем Хари Кејн е гол…