Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Бесни навивачи го уништија муралот на Рашфорд во Манчестер

Бесни навивачи го уништија муралот на Рашфорд во Манчестер

Mуралот посветен на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд во Манчестер Јунајтед е уништен после поразот на репрезентацијата од Италија во финалето на Еуро.

Рашфорд беше еден од трагичарите во англиската репрезентација бидејќи промаши пенал во борбата за трофејот. Дел од англиската јавност веднаш почна да испраќа критки, а бесни фанови го уништиле и неговиот мурал.

Инаку во Рашфорд заедно со Санчо и Сака кои исто така ги промашија ударите од белата точка беа и на мета на расистички навреди, нешто за кое реагираше и ФА која нормално го осуди таквото однесување.

Навивачите се бесни затоа што Англија го играше своето прво финале на еден голем турнир уште од 1966, сепак некои работи се навистина премногу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…