Дома Фудбал Англија Бернардо Силва за иднината: Сити знае што сакам

Бернардо Силва за иднината: Сити знае што сакам

Многу шпекулации има околу иднината на Бернардо Силва во Манчестер Сити.

Португлецот минатото лето сакаше да го напушти клубот, но сепак остана, а сега силен интерес за него покажува Барселона.

Наводно Бернардо Силва веќе има договор со Каталонците, но Барселона има финансиски проблеми и не може да се договори со Сити околу обештетувањето.

„Секогаш кажувам дека сум среќен тука, но не знам што ќе се случи. Останува да видиме. Моите односи со клубот се отворени. Јас бев искрен и тие знаат што сакам. Ако останам ќе бидам среќен бидејќи секогаш го давам најдоброто. Ако не останам, тоа е фудбалот“, изјави Бернардо Силва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…