Дома Фудбал Бензема изедначи рекорд на Меси!

Бензема изедначи рекорд на Меси!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Францускиот напаѓач Карим Бензема продолжи да игра во одличен ритам и постигна гол во триумфот на Реал Мадрид над Валенсија во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп.

Овој 35-годишен напаѓач стана втор фудбалер во историјата на натпреварувањето кој постигнал гол на пет меча по ред.

Бензема го повтори успехот на Лионел Меси, кој постигна осум погодоци на пет меча во натпреварувањето во период од 2010 до 2012 година за Барселона.

Французинот, исто така, стана втор фудбалер на листата со највозрасни стрелци во дуелите од Суперкупот, додека на прво место останува неговиот колега Лука Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…