Дома Фудбал Останато Бекам до Нејмар: Добредојде во Мајами!

Бекам до Нејмар: Добредојде во Мајами!

Бразилецот Нејмар се опоравува од повредата и не е во комбинација за настапите на Ал Хилал, а тој период го користи и да помине време со своите пријатели.

Сега Нејмар беше во посета на Дејвид Бекам во Мајами, каде што настапуваат Лионел Меси, Луис Суарез, Серхио Бускетс и Жорди Алба, неговите поранешни соиграчи од Барселона.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бекам при оваа посета на Нејмар објави фотографија со интересен опис:

„Добредојде во Мајами му пријателу (само на вечера)“, објави Бекам сакајќи да потенцира дека не се работи за некаков сензационален трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…