Дома Македонски спорт Мак баскет Бајиќ: Се договоривме за четири години, но сакам да останам десет!

Бајиќ: Се договоривме за четири години, но сакам да останам десет!

Во следните четири години кошаркарската репрезентација на Македонија ќе ја води Драган Бајиќ кој доаѓа на местото на Александар Тодоров.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Главната задача на Бајиќ ќе биде да ја одведе Македонија на ЕП. Негов прв предизвик ќе бидат претквалификациите за СП.

„Благодарнот за довербата. Нормално дека е задоволство да се биде селектор на една земја, среќен сум што ќе ја водам Македонија. Дојдов тука со голема енергија и верувам дека ќе направам нешто добро. Се договоривме за четири години, но јас сакам да останам десет“.

„Сега е рано да зборувам што и како ќе играм. Само знам дека сите ќе добијат шанса, ќе дадам се од себе да го извлечам најдоброто од секој играч. Верувам во добра соработка и на репрезентацијата гледам како на семејство“, изјави Бајиќ на денешната прес-конференција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Србин кој беше соиграч со Гасол е новото засилување на МЗТ Скопје!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Српскиот интерна…