Дома Останати Кошарка НБА Батлер едвај се движеше по феноменалниот петти меч во финалето ?

Батлер едвај се движеше по феноменалниот петти меч во финалето ?

Џими Батлер се покажува како вистински лидер на Мајами во финалната серија од НБА лигата.

Батлер беше најзаслужен што Мајами успеа да намали на 3:2 во финалната серија. Тој постигна 35 поени, 12 скока и 11 асистенции, додека на теренот помина 47 минути, одмори само 49 секунди.

Колку за него беше исцрпувачки овој дуел покажува сцената после мечот каде што се гледа дека едвај се движеше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шегата на делегацијата на САД не му се допадна на Дурант 🎥

Учесниците во САД на Олимписките игри во Токио се пошегуваа на сметка на Кевин Дурант. Во …