Дома Топ вести Барселона потврди: Познато колку ќе паузира Гризман

Барселона потврди: Познато колку ќе паузира Гризман

Напаѓачот на Барселона Антоан Гризман претрпе повреда на квадрицепсот на десната нога во натпреварот од 36. коло во шпанската лига против Ваљадолид и ќе ги пропушти последните две кола, но реваншот против Наполи.

И претходно се претпоставуваше дека сезоната за Гризман е завршена, сега тоа е и потврдено.

„Со деталниот преглед кој е направен утрово утврдено дека Антоан Гризман претрпел повреда на квадрицепсот на десната нога“, стои во објавата на Барселона за медиумите.

Гризман вчера против Ваљадолид го одигра првото полувреме и во соблекувалната побарал да биде заменет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан не отпатува во Сардинија, можно е одложување на мечот со Каљари

Тимот на Милан денес не отпатува во Сардинија, каде утре треба да го одигра мечот со Каљар…