Дома Трансфер зона Барселона мора да го продаде Рафиња за да го врати Меси

Барселона мора да го продаде Рафиња за да го врати Меси


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Евентуалното враќање на Лионел Меси во Барселона најверојатно ќе значи крај на авантурата за Рафиња на „Камп Ноу“.

Барселона работи на враќање на Меси, а претседателот Лапорта потврди дека прави се за Аргентинецот да се врати на „Камп Ноу“.

Поради тешката финансиска ситуација Барселона ќе биде приморана да го продаде Рафиња, за да направи простор за Меси во тимот.

Таквата ситуација сака да ја искористи Њукасл, кој е заинтересиран за Бразилецот и веќе спремил понуда од 65 милиони фунти.

Рафиња минатото лето пристигна во Барселона и требаше да биде големо засилување, но не се вклопи најдобро во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …