Дома Фудбал Барселона го претстави уникатниот дрес со кој ќе игра во „Ел Класико“

Барселона го претстави уникатниот дрес со кој ќе игра во „Ел Класико“

На 28. октомври сезонава се игра првото „Ел Класико“, а Барселона за оваа цел подготви специјални дресови.

Каталонскиот гигант ја претстави уникатната опрема која ќе ја користи во дербито против „кралевите“. Барселона на дресот го носи логото на бендот „Ролинг Стоунс“. Каталонците ова лого ќе го носат поради соработката со „Спотифај“.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во овој момент Реал Мадрид е лидер во Ла Лига со 24 бода, потоа следи Жирона со 22, Барселона има 21…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …