Дома Фудбал Барселона ги уценувала фудбалерите?

Барселона ги уценувала фудбалерите?

Барселона троши милиони евра и купува скапи засилувања, а во исто време се бори со големи долгови.

Каталонскиот гигант ги купи Роберт Левандовски, Рафиња, Франк Кеси, а притоа ги уценува Френки Де Јонг, Жерар Пике и други да ги намалат платите.

„Умтити и Депај ги уценуваат да заминат, а доколку бидат дел од екипата, тогаш на 31 август ќе им биде раскинат договорот“, пишуваат каталонските медиуми.

Не е тајна дека Де Јонг го тераат да ја намали високата плата, а тој не сака да си замине од клубот, иако претходно се обидоа и да го продадат.

„Доколку Пике не се согласи на ново намалување на платата, тогаш Барселона нема да може да ги регистрира Левандовски, Рафиња, Кунде, Кеси и Кристенсен, иако продаде ТВ-права“, пишува „Диарио АС“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…