Дома Трансфер зона Барса и Атлетико преговараат за трампа Гризман – Мората

Барса и Атлетико преговараат за трампа Гризман – Мората

Спортскиот директор на Барселона, Матеу Алемани и неговиот колега од Атлетико Мадрид, Жил Марин вчера имале средба.

Шпанските медиуми пренесуваат дека главна тема била иднината на напаѓачите Антоан Гризман и Алваро Мората.

Гризман во моментов е на позајмива во Атлетико и до овој момент запиша 37 меча на кои постигна 8 гола. Тој има плата од 22 милиони евра во Барселона, па Каталонците не сакаат да го вратат за да не ја нарушат структурата на плати.

Поради тоа од Барселона сакаат да го остават Французинот на „Ванда Метрополитано“ и да го земат Алваро Мората, кој моментално игра на позајмица во Јувентус.

„Старата дама“ нема да го откупи Шпанецот на крајот на сезоната, па би можело двата клуба да договорат трампа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…