Дома Фудбал Италија Балотели повеќе не е оној стариот: Имам две деца, лудувањето е минато

Балотели повеќе не е оној стариот: Имам две деца, лудувањето е минато

baloteli

Контроверзниот италијански напаѓач Марио Балотели призна дека очекувал повик од селекторот за неодамна одиграните пријателски натпревари на репрезентацијата, сепак не го доби.

Балотели игра сосема солидна сезона во Ница и на вкупно 31 одигран натпревар постигна 22 погодоци. Неговиот проблем е што во овој момент Италија има одлични напаѓачи како Имобиле, Инсиње, Белоти...

„Супер Марио“ на сите начини се обидува да го убеди сојузот дека се променил и дека повеќе не е проблематичен.

„Да бидам искрен, очекував повик во репрезентацијата. Поискусен сум од порано, имам 27 години и две деца, времето во кое лудував е минато“, порача Балотели.

Поранешниот напаѓач на Интер, Манчестер Сити и Милан во текот на кариерата настапи на 33 натпревари за Италија и постигна 13 погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…