Дома Фудбал Балотели брутално го исмеа Реал Мадрид!

Балотели брутално го исмеа Реал Мадрид!

Фудбалерите на Барселона вчера славеа убедлива победа на стадионот на својот најголем ривал и ја зголемија предноста над Реал Мадрид на цели 14 бода.

После натпреварот многумина едвај дочекаа шанса да го „пецнат“ Реал Мадрид, а еден од нив беше и Марио Балотели.

Контроверзниот Италијанец испрати „брутална“ порака до „кралевите“.

„Барселона е единствениот клуб на светот кој има два стадиони. Камп Ноу за натпревари, а Сантиаго Бернабеу за тренинзи“, напиша Балотели на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фердинанд го советува Ливерпул: Треба да го вратите Стерлинг

Легендата на Манчестер Јунајтед и англискиот фудбал, Рио Фердинанд изјави дека Ливерпул тр…