Дома Топ вести Баерн ја одреди цената на Кимих

Баерн ја одреди цената на Кимих

Реал Мадрид покажува сериозен интерес за ѕвездата на Баерн Минхен и германски репрезентативец, Џошуа Кимих, пренесуваат шпанските медиуми.

Перез го сака Кимих да биде наследник на Тони Крос, кој ја игра последната сезона во дресот на „кралевите“.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кимих има договор со Баерн до 2025 година, а следното лето ќе влезе во последната година и нема најави за негово продолжување.

Поради тоа Баерн Минхен е спремен да го продаде на крајот на сезоната и веќе ја одредил цената. „Билд“ пренесува дека за неговата слобода Баварците бараат 75 милиони евра.

Реал Мадрид нема да има проблем да ја плати таа сума, но треба да ја победи конкуренцијата бидејќи за Кимих интерес покажуваат уште Барселона и клубовите од Премиер лигата

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…