Дома Топ вести Баерн спреми 100 милиони за Араухо

Баерн спреми 100 милиони за Араухо

Примарна цел на Баерн Минхен ова лето ќе биде дефанзивецот на Барселона, Роланд Араухо, пренесуваат германските медиуми.

Барселона во зимскиот преоден рок одби понуда од 70 милиони евра, но Баерн спрема нова офанзива на лето.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ова лето Баерн е спремен да го продаде Де Лихт и да испрати понуда од 90 милиони евра за Араухо, сума која Барса нема да може да ја одбие.

Притоа, Баварците ќе му понудат двојно поголема плата од таа која ја добива во Барселона, па и самиот Араухо е спремен да се пресели во Минхен.

Барселона поради финансиската ситуација мора да продаде една ѕвезда ова лето и не ја исклучува можноста тоа да биде Араухо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…