Дома Трансфер зона Баерн потпиша договор со Грузиец

Баерн потпиша договор со Грузиец

Германскиот гигант Баерн Минхен објави дека нов фудбалер на овој тим е 17-годишниот Лука Паркадзе.

Паркадзе важи за најголемиот талент во Грузија во овој момент и е член на тимот Динаму Батуми. Баерн ги следел неговите настапи подолго време, а откако се увериле во неговите квалитети се решиле да го ангажираат.

„Нашите скаути го набљудуваа Лука подолго време и заедно решивме дека има голем потенцијал“, изјави Јохан Зауер, шеф на академијата на Баерн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ бара напаѓач, прва мета Влаховиќ

Душан Влаховиќ беше еден од најбараните напаѓачи во Европа и во јануари се пресели во Јуве…