Дома Топ вести Баерн му нуди двојно повисока плата на Араухо

Баерн му нуди двојно повисока плата на Араухо

Баерн Минхен не се откажува од дефанзивецот на Барселона, Роланд Араухо, пренесуваат германските медиуми.

Барселона во зимскиот преоден рок одби понуда од 70 милиони евра, но Баерн спрема нова офанзива на лето.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На лето Баерн е спремен да го продаде Де Лихт и да испрати понуда од 100 милиони евра за Араухо, сума која Барса нема да може да ја одбие.

Притоа, Баварците ќе му понудат двојно поголема плата од таа која ја добива во Барселона, па и самиот Араухо е спремен да се пресели во Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …