Дома Трансфер зона Баерн Минхен официјално го потврди трансферот на новиот голман

Баерн Минхен официјално го потврди трансферот на новиот голман

Голманот Александар Нубел денес ги помина задолжителните лекарски прегледи и потпиша петгодишен договор со Баерн Минхен, потврди германскиот клуб.

23-годишниот голман уште пред неколку месеци ги договори личните услови и доаѓа во Баерн како слободен играч од Шалке.

„Моите први впечатоци се многу добри. Сакав да направам чекор напред во кариерата. Целта ми е да се подобрувам и да освојам многу трофеи со Баерн Минхен“, изјави младиот голман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…