Дома Топ вести Баерн Минхен го сака Хаверц

Баерн Минхен го сака Хаверц


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Германскиот репрезентативец, Каи Хаверц на лето би можел да го напушти Челзи, пренесуваат англиските медиуми.

Германецот оваа сезона не игра на препознатливото ниво, а медиумите тврдат дека сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Хаверц веќе го известил својот агент и доколку Челзи не избори пласман во Лигата на шампиони тој сигурно ќе побара трансфер.

Хаверц има договор со „сините“ за уште две години, а Челзи нема да се противи на неговото заминување и му поставил цена од 60 милиони фунти.

Германските медиуми пренесуваат дека Хаверц може да се врати во Бундеслигата бидејќи силен интерес за него покажува Баерн Минхен.

Коментари
  • Хаверц размислува да го напушти Челзи

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Германскиот репрезентативец,…
  • Хаверц може да го напушти Челзи

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Иднината на Каи Хаверц во Че…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …