Дома Најава Баерн – Лајпциг, најголема квота на свет 1,55 – Mozzart

Баерн – Лајпциг, најголема квота на свет 1,55 – Mozzart

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти и на ПСЖ, Ајакс, Партизан, Бенфика, Ливерпул, Виљареал и Ренџерс.

Време е за ново коло во најјаките европски лиги, овој викенд не очекуваат многу интересни натпревари, а за целосно уживање се погрижи Mozzart кој за сите играчи подготви НАЈГОЛЕМИ КВОТИ НА СВЕТ на одбрани натпревари.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


БАЕРН – ЛАЈПЦИГ „КЕЦ“ (1,55)

Навивачите низ цела Германија можат да ги мразат колку што сакаат, да ги нарекуваат пластичен клуб без традиција, но Ред Бул Лајпциг постепено станува сериозен клуб и за условите во Бундеслигата, само што сè уште нема трофеи.

Оттука, цела Европа го чека викендот кога Баерн и Лајпциг ќе се судрат на големото дерби во Бундеслигата, што ќе одговори на прашањето дали Црвените бикови се доволно силни да ги предизвикаат Баварците оваа сезона во трката за титулата. Доколку останат непоразени на „Алијанц Арена“, тогаш тоа ќе биде знак дека имаат на што да се надеваат, иако финишот е далеку.

Но, Баерн е поодморен и посвеж и со нетрпение го очекува натпреварот во Минхен во врвна форма бидејќи го загуби последниот натпревар на 29 септември против Хофенхајм. Лајпциг варира малку во формата, во последните 40 дена загуби од Манчестер Јунајтед и ПСЖ во Лигата на шампионите, и Менхенгладбах во Бундеслигата. Генерално, игра многу послабо на гости отколку на домашен терен. И затоа веруваме дека Баерн е поблизу до победата, па оваа најголема квота на свет изгледа многу предизвикувачки.

МОНПЕЛЈЕ – ПСЖ „ДВОЈКА“ 1,60

ПСЖ загуби од Монако во последните две кола и ремизираше со Бордо, и итно му треба „рестарт“ бидејќи неговите ривали му се приближуваат. Еден од оние ривали кои заостануваат само два бода зад Парижаните е Монпелје, кој врза четири победи. Затоа овој натпревар е исклучително важен за „светците“, да го подигнат моралот и да го спуштат домаќинот на земја. А Mozzart нуди најголема квота на светот на „двојка“!

АЈАКС – ТВЕНТЕ, „КЕЦ“ 1,30

Ајакс не греши, убедливо е прв во шампионатот и реди само победи, додека Твенте во последните две кола освои само еден бод, па затоа оваа Mozzart-ова најголема квота на свет делува како подарок.

ПАРТИЗАН – ЧУКАРИЧКИ, „КЕЦ“ 1,57

Одамна не се случило Партизан да има пет победи (само по втор пат во текот на 2020 година), ниту пак бил толку убедлив како на гостувањето во Сента, што предизвикува надеж кај Гробарите дека Александар Станојевиќ може да направи вистински „Парни ваљак“ во блиска иднина.

Тренерот на црно-белите е свесен дека само континуитетот носи поддршка во јавноста и затоа тој не паѓа во еуфорија, туку бара од избраниците да го продолжат позитивниот тренд на мечот со Чукарички.

Се укажува на „кец“, а Mozzart на ова типување нуди најголема квота на свет.

ЛИВЕРПУЛ – ВУЛВЕРХЕМПТОН, „КЕЦ“ 1,65

Кога некого нема, мора да се продолжи без него. Ливерпул ја живее оваа позната изрека веќе месец и половина, осуетен не играјќи со неколку важни адути и главните завртки на англискиот шампион. И претстојниот натпревар со Вулверхемптон во едно од дербињата на 11-тото коло на Премиер лигата не е исклучок.

Традицијата е апсолутно на страната на Ливерпул, кој славеше на седум претходни првенствени натпревари, додека во тој период, Вулверхемптон двапати ја зеде мерката на „црвените“ во ФА купот.

„Кец“ е секако најреален, со најголема квота на светот во Mozzart.

ВИЉАРЕАЛ – ЕЛЧЕ, „КЕЦ“ 1,45

Виљареал е трет на табелата на Примера, сериозно се заканува да се замеша во борбата за врвот, игра многу добро, додека Елче нема победено во претходните четири кола.

Виљареал овде не би требал да има проблем, победата е многу блиску, а во Mozzart одиграјте „кец“ со најголемата квота на свет.

БЕНФИКА – ФЕРЕИРА, „КЕЦ“ 1,35

Бенфика е еден од најсигурните домаќини во европскиот фудбал, а бидејќи пред две кола направи кикс на домашен терен против Брага, сега мора да ја совлада Фереира.

И за овој натпревар, Mozzart нуди најголема квота на свет.

РОС КАУНТИ – РЕНЏЕРС, „ДВОЈКА“, 1,20

Десет години Ренџерс чекаат титула во Шкотска, тоа е за нив предолг период. Сега имаат 11 бодови предност во однос на Селтик и таа предност едноставно не смеат да ја испуштат. А да не дојде до таа опасност, мора да ги победат ривалите како што се Рос Каунти. Нема сомнеж дека екипата на Стивен Џерард е значително поквалитетна од домаќинот и дека е двојка многу блиску, а на неа ќе добиете најголема квота на свет само во Mozzart.

  • НАПОМЕНА: квотите се подложни на промени, но во секој момен во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Еве зошто овој викенд никој нема да мора да апелира да останете дома!

Во сабота и недела голем број на луѓе ќе бидат „приковани“ пред телевизиските екрани ̵…