Дома Фудбал Останато Баерн го враќа човекот со кој ја освои Лигата на шампионите?

Баерн го враќа човекот со кој ја освои Лигата на шампионите?

И понатаму е во тек потрагата околу новиот тренер на Баерн Минхен, а епилогот би требало да биде наскоро познат.

Баерн досега не успеа да ги убеди Јулијан Нагелсман, Роберто Де Зерби и Рафл Раггник, додека одби да остане и сегашниот тренер Томас Тухел.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Токму затоа Баерн сега според последните информации одлучил да тргне по потписот на Ханси Флик кој со гигантот од Минхен ја освои Лигата на шампионите.

Информациите на германските медиуми се дека Флик покажал знаци дека може да се врати во таборот на тимот од Минхен. Флик го водеше Баерн од 2019 до 2021 година и успеа да ја освои тројната круна во сезоната 2019/2020.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …