Дома Фудбал Германија Баерн во Реал Мадрид ја пронајде замената за Алаба

Баерн во Реал Мадрид ја пронајде замената за Алаба

Познато е дека Давид Алаба нема да остане во Баерн, но се уште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата.

Сепак, Баерн тргна во потрага за негова замена, а ја пронајдоа во Реал Мадрид.

Имено, според пишувањата на германските медиуми Баварците се спремни за трансфер на играчот на Реал Мадрид кој не е задоволен од минутажата во овој клуб.

Се работи за Едер Милитао, кој е четврти избор во Реал Мадрид, зад Рамос, Варан и Начо.

Се би требало да биде завршено до крајот на јануари, но официјална понуда се уште не е пристигната на адреса на тимот од Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…