Дома Фудбал Италија Атрактивен потег на Елмас на тренингот на Наполи (ВИДЕО)

Атрактивен потег на Елмас на тренингот на Наполи (ВИДЕО)

0
elmas

Eлиф Елмас се припрема со Наполи за сезоната која следи во Серија А.

Од македонскиот репрезентативец многу се очекува во Неапол каде што пристигна од редовите на Фенербахче.

Елмас и остатите соиграчи работат на припремите, а на еден од тренинзите македонскиот фудбалер мрежата ја погоди атрактивно со пета.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Запален „алармот во Барса: Ова е загрижувачки, не смееме да дозволиме вакви порази!

Барселона вчера беше поразена на гостувањето кај Гранада со 2:0 и тоа е најлошиот старт на…