Дома Трансфер зона Атлетико се засилува со нигериска гол-машина🎥

Атлетико се засилува со нигериска гол-машина🎥

Шпанскиот шампион Атлетико Мадрид сака дополнително да го засили составот со нигериски репрезентативец и играч на Генк, Пол Онуачу, пренесува „Марка“.

Спортскиот директор на „јорганџиите“ веќе подолго време ги следи настапите на 27-годишниот напаѓач, кој од почетокот на сезоната постигна 9 гола на 9 меча.

Минатата сезона Онуачу постигна 35 гола во 41 натпревар во сите натпреварувања.

Атлетико веќе започна преговори со Генк за трансфер на Нигериецот, но се уште не е јасно дали трансферот ќе се реализира во јануари или следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …