Дома Фудбал Англија Артета задоволен: Играме се подобро!

Артета задоволен: Играме се подобро!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тренерот на Арсенал, Микел Артета е задоволен со досегашниот дел од сезоната, а го заврши првиот дел од сезоната со победа од 2-0 против Вулверхемптон.

„Топчиите“ во моментов имаат пет бодови предност во однос на актуелниот шампион Манчестер сити, а тренерот Артета вели дека неговиот тим станува сè подобар секој ден.

„Благодарност до навивачите за поддршката. Нивната енергија ми помогна да го трансформираме тимот. Покажавме зрелост и им посакувам сè најдобро на момците на Мундијалот, додека со тие што нема да играат во Катар ќе работиме и ќе бидеме подготвени за вториот дел од сезоната“, кажа Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид размислува за Покетино

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Реал Мадрид на лето би можел да направи трен…