Дома Луд Спорт Артета го засили тимот со куче

Артета го засили тимот со куче


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Менаџерот на Арсенал, Микел Артета реши да ангажира куче. Се работи за куче од расата Лабрадор, а името му е Win (Победа).

Со доведување на кучето треба да се зајаке и заедништвото и сплотеноста меѓу сите во екипата. Кучето е на еден од членовите на клубот, а Победа веќе неколку пати бил во тренинг центарот на Арсенал.

Артета се решил на ваков потег откако дознал дека дружба со кучиња може да ги смири нервите, да го подобри расположението и да го намали стресот за неговите фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија: Навивач на Ривер Плата загина при пад од трибина🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Мечот од аргентинск…