Дома Фудбал Англија Арсенал примаше голови, Рамсдајл се смееше на киксовите на Раја 🎥

Арсенал примаше голови, Рамсдајл се смееше на киксовите на Раја 🎥

Aрсенал вчера многу потешко од очекувањата го победи Лутон со 4:3, а навивачите на оваа средба имаа што да му забележат на голманот Давид Раја кој направи два кикса.

Но, многу поинтересна беше реакцијата на главниот конкурент на Раја во Арсенал, Арон Рамсдајл. Камерата го улови Рамсдајл како се смее по примениот гол и направениот кикс на својот колега. Подоцна кога веројатно забележа дека го снимаат, Рамсдајл стана сериозен.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Имено, Рамсдајл беше прв чувар на мрежата на Арсенал и одлично бранеше, но со доаѓањето на Раја го загуби првотимскиот статус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна …