Дома Фудбал Англија Арсенал потсети на старите денови: Акција за паметење на Топџиите

Арсенал потсети на старите денови: Акција за паметење на Топџиите

Фудбалерите на Арсенал моментално играат во гости против Шефилд во натпревар од 31. коло во ПЛ.

Арсенал добро го започна натпреварот и наметна свој ритам на игра, а тоа резултираше со погодок во 33. минута.

Играчите на Арсенал одиграа прекрасна акција. Себаљос на крајот со пета му асистираше на Лаказет кој погоди за 1:0.

Акцијата и голот на Арсенал погледнете го OВДЕ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…