Дома Трансфер зона Арсенал и Јунајтед се „тепаат“ за Рубен Невеш

Арсенал и Јунајтед се „тепаат“ за Рубен Невеш

Арсенал и Манчестер Јунајтед се силно заинтересирани за плејмејкерот на Вулверхемптон Рубен Невеш.

Португалецот е голема желба на тренерот Артета, кој во него гледа идеално засилување за средниот ред после заминувањето на Себаљос и Одегард.

Вулверхемптон е спремен да го пушти Невеш, но за неговата слобода бара 35 милиони фунти, а Арсенал веќе ги започна преговорите.

Сега во трката за потписот на португалскиот плејмејкер се вклучи и Манчестер Јунајтед бидејќи Солскјер смета дека е идеално засиливање за средниот ред.

Сепак, Арсенал е во предност во моментов бидејќи подолго време преговара со неговиот агент Жорге Мендеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…