Дома Трансфер зона Арсенал и Тотехем се „тепаат“ за бекот на ПСЖ

Арсенал и Тотехем се „тепаат“ за бекот на ПСЖ

Белгискиот интернационалец Томас Муние ова лето ќе го напушти Пари Сен Жермен, а медиумите тврдат дека кариерата ќе ја продолжи на Островот.

28-годишниот десен бек е трансфер мета на многу европски гиганти поради фактот што на лето е слободен агент.

Муние беше дел од белгискиот тим на СП 2018 кој го осво третото место, но во ПСЖ не добива голема минутажа, па реши да ја промени средината.

Најсилен интерес за Белгиецот покажуваат Арсенал, Тотенхем и Борусија Дортмунд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез. На Ба…