Дома Трансфер зона Арсенал за 40 милиони евра се засили со играч на Порто

Арсенал за 40 милиони евра се засили со играч на Порто

Тимот на Арсенал ќе се засили со фудбалер на Порто.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Според информациите на Фабрицио Романо, Арсенал и Порто постигнале договор, според кој Фабио Виеира ќе премине на „Емирати“ за 40 милиони евра. Романо додава дека Виеира ќе потпише договор до 2027 година.

Виеира игра како централен играч за врска, има само 22 години, а го краси одличен шут и игра во финалето. Зад себе тој има одлична сезона во која одигра 39 натпревари на кои постигна седум гола со дури 16 асистенции. Микел Артета верува дека е вистинското засилување за средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Матеј Цветаноски се раздели со Партизани

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Матеј Цветаноски…