Дома Трансфер зона Арсенал за 30 милиони фунти го купува голманот кој испадна од Премиер лигата?

Арсенал за 30 милиони фунти го купува голманот кој испадна од Премиер лигата?

Aрсенал се поврзува со засилување од кое навивачите нема да бидат воодушевени.

Тимот од „Емирати“ во овој преоден рок успеа да ги доведе Нуно Тавареш од Бенфика и младиот играч за врска на Андерлехт Самби Локонго. Англиските медиуми сега пишуваат дека Арсенал испратил официјална понуда за голманот Арон Рамсдал.

Станува збор за голманот на Шефилд кој минатата сезона го напушти друштвото на најдобрите како последнопласиран тим со 23 освоени бодови.

Рамсдал мрежата ја бранеше на секој од 38 натпревари во Премиер лигата и прими 63 гола. На адреса на Шефилд пристигнала понуда вредна 30 милиони фунти и тоа е потег кој навивачите на клубот не го одобруваат. Андре Онана беше голема желба на Арсенал, но бидејќи ја изгубија битката за неговиот потпис се насочија кон други имиња

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…