Дома Фудбал Англија Аретета најави: Венгер би можел да се врати во Арсенал!

Аретета најави: Венгер би можел да се врати во Арсенал!

Арсен Венгер го предводеше Арсенал од 1998 до 2018 година, а сега би можел да се врати во таборот на „топџиите“.

Актуелниот тренер на Арсенал, Микел Артета откри дека разговарале со Венгер за негово можно враќање.

„Навистина би било да биде тука повторно со нас. Мислам дека и него би му било одлично. Сите во клубот го почитуваат поради се што направи за клубот. Разговаравме за ова на премиерата на документарниот филм и беше пријатно. Сигурен дека би ми бил од голема помош“, изјави Артета.

Во овој момент Венгер има функција во ФИФА како директор за развој и токму тој ја промовираше идејата за Светско првенство на секои две години, место на четири како што е сега.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Салах: Чест е што клуб како Барселона се интересира за мене

Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах се уште не може да постигне договор со својот клуб за …