Дома Останати АРЕНА КИНО: „Арена Спорт“ објави фантастични вести – ќе има што да гледаме во наредните денови!!

АРЕНА КИНО: „Арена Спорт“ објави фантастични вести – ќе има што да гледаме во наредните денови!!

Пандемијата од корнавирусот доведе до некои нови идеи како да се помине домашната изолација во време кога спортот е стопиран.

Веќе неколку недели нема спортски случувања и скоро се застана, па спортските телевизии се принудени да даваат репрезни програми во исчекување на нови ТВ преноси.

Сепак, „Арена Спорт“ дојде до оригинална идеја – стартува „Арена Кино“.

Ова значи дека во следните денови на „Арена Спорт“ ќе имаме прилика да ги гледаме некои од најпознатите холивудски филмови кои се поврзани со спортот.

„Откако станавме препознатливи по најатрактивните и најквалитетните документарни филмови сега ќе се насочиме кон играните. Најголемите филнски хитови на кои спортот им е инпирација. Холивудски хитови, биографски драма, акциони херои, наградувани филмови, домашни класици…На нашите граѓани е да остана дома и секоја вечер да бидат со нашата програма. Звезда, Партизан, Лејкерси, Денвер, Реал и Барса сега ќе бидат Де Ниро, Сталоне, Клинт Инствуд, Ван Дам“, изјави Зоран Пањковиќ одговорен уредник на „Арена Спорт“.

Почетокот е закажан за од петок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Карачиќ: Столе е фраер од скопскиот асфалт, еден ден се гледам себе пак во Вардар!

Ракометниот реномиран сајт „Балкан Хендбол“ во овој период прави интервјуа со ракометарите…