Дома Фудбал Репрезентации Аргентина без Меси го потопи Мексико, хет-трик постигна напаѓачот на Интер (ВИДЕО)

Аргентина без Меси го потопи Мексико, хет-трик постигна напаѓачот на Интер (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Аргентина вчера го одигра можеби и најдобриот натпревар под водство на Лионел Скалони, Аргентинците го декласираа Мексико со 4:0 во пријателски натпревар во Тексас.

Во овој натпревар Аргентина играше без Меси кој и понатаму не е спремен за игра, место него фантастичен беше Лаутаро Мартинез. 22 годишниот напаѓач на Интер постигна хет-трик и тоа за едно полувреме, а освен тоа изнуди и пенал кој во гол го претвори Ленардо Пардес.

Во второто полувреме Скалони направи бројни измени, Аргентина го намали интезитетот, па Мексико и добро помина.

Ова е прв пораз на Герардо Мартино откако стана селектор на Мексико. Мексико последен пат ја победил Аргентина последен пат во 2004 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…